Zvlhčovače, ionizátory a čističky vzduchu

5 položek celkem
GENERATOR PARY JONIZATOR MGLY NAWILZACZ POWIETRZA
189 Kč

Mlhovač vytváří na principu inhalačního zařízení dekorativní mlhu, která navíc zvyšuje relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Vytvořte si s jeho pomocí příjemnou atmosféru v...

Kód: 58176
36422 1 kik kx7433 zvlhcovac vzduchu zarovka
256 Kč

Originální dekorace do domácnosti v podobě zvlhčovače vzduchu.

Kód: KIK_77433
GENERATOR PARY MGLY JONIZATOR NAWILZACZ ZASILACZ
303 Kč

Mlhovač vytváří na principu inhalačního zařízení dekorativní mlhu, která navíc zvyšuje relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Vytvořte si s jeho pomocí příjemnou atmosféru v...

Kód: 2345443
3470 1 iso 877 zvlhcovac vzduchu prasatko
474 Kč

Tento zvlhčovač využívá ultrazvukovou technologii a proměňuje čistou vodu v chladnou vodní osvěžující páru, aniž by byly zapotřebí nějaké chemické příměsi nebo elektrický...

Kód: 1946
pol pl Oczyszczacz powietrza 6431 13125 1
3 225 Kč

Čistička vzduchu pro domácnost i kancelář.Čistič má 4 vysoce kvalitní filtry , které zjednodušují proces a zvyšují účinnost zařízení.

Kód: 2898

Čistý vzduch je v dnešní době velmi cennou komoditou. Venku bývá kontaminovaný splodinami z továren a výfukovými plyny z dopravních prostředků, doma může obsahovat prach, pyly a ostatními alergeny. Jak tedy docílit zdravého vzduchu?

Kvalitní čističky vzduchu by měly být povinnou výbavou především v domácnostech alergiků a astmatiků. Speciální filtry umí zachytit poletující částečky prachu, alergenů a mikrobů. Některé typy jsou navíc vybavené ionizátorem. Jedná se o speciální zařízení, které do vzduchu vypouští záporně nabité ionty a ty mají za úkol na sebe navázat částice s kladnými ionty (prach, pyl a ostatní nečistoty).

Na naše zdraví nemá vliv pouze čistota vzduchu, ale také jeho vlhkost. Zvýšená vlhkost vytváří ideální podmínky pro vznik plísně v domácnosti a ta bývá původcem zdravotních potíží. Ani suchý vzduch není pro naše zdraví dobrý. Vysušená sliznice oslabuje organismus a vytváří ideální podmínky pro vznik virových onemocnění. Podle odborníků je ideální udržovat vlhkost v domácnosti mezi 40 - 60 %. Tento nelehký úkol hravě zvládnou kvalitní zvlhčovače vzduchu. Vybírat můžete mezi několika typy a velikostmi.

Ultrazvukové zvlhčovače fungují na principu ultrazvukových vln, které rozbíjí vodu na drobné kapičky. Chladná mlha, kterou vypouští, nezvedá teplotu vzduchu v místnosti a nelze se o ni opařit. I přes značný výkon bývají velmi tiché. Vodu v nádržce je dobré ošetřit přípravkem proti množení bakterií.

U parních zvlhčovačů vzduchu se voda odpařuje varem. Jejich příkon je tak vyšší, než u jiných typů zvlhčovačů. Na druhou stranu se z vody tímto způsobem přirozeně zlikvidují některé nežádoucí mikroorganismy. Parní zvlhčovač nedoporučujeme pořizovat do domácností s malými dětmi, které by se mohly o unikající páru opařit.

Zvlhčovače vzduchu s přirozeným odparem prohání vzduch před vodní lázeň a rotující disky, nebo odpařovací kazetu, ze kterých uniká vláha do vzduchu, a tím čistí vzduch od prachu a jiných nečistot. Počítají s přirozenou adsorpcí vody do vzduchu, takže v momentě, kdy se vlhkost vzduchu zastaví na 60 %, přestanou automaticky vytvářet další páru.

Keramické odpařovače se kdysi dávno dávali na radiátory, aby se z nic voda samovolně vypařovala a přirozenou cestou zvlhčila vzduch v místnosti. Přírodní kamenné odpařovače navazují na tento způsob, jen jsou mnohdy lépe designově propracované. Bývají zajímavým doplňkem v každém interiéru a nejsou vůbec hlučné.

Většina certifikovaných zvlhčovačů dokáže navíc vyčistit vzduch od prachu a dalších nečistot. Především ty s vodním filtrem slouží jako zvlhčovače a čističky v jednom. Dovedou odfiltrovat část prachu, pylu, dokonce i cigaretový kouř a jiné aerosoly, a dělají tak ovzduší čistší.

Při výběru přístroje se zaměřte především na následující parametry:

1) výkon
2) hlučnost
2) velikost nádržky na vodu
3) délka přívodního kabelu
4) materiál, ze kterého je vyrobený

Přidanou hodnotou může být osvětlený LED displej, který zobrazí aktuální vlhkost a teplotu v místnosti, a také funkce, která umožní nastavit, jak dlouho má být zvlhčovač v pohotovosti a na jaké úrovni má udržovat zvolenou vlhkost.

Zvlhčovačem můžete vybavit svůj dům, byt i kancelář. Pamatujte pouze, že není vhodné umisťovat ho v blízkosti nábytku. Unikající pára by mohla narušit jeho strukturu a způsobit nevratné škody. Ujistěte se také, že v blízkosti zvlhčovače nemáte uložené papíry, knihy a jiné věci citlivé na vodu a vlhkost.

Aby vám přístroj dlouho a dobře dloužil, starejte se o jeho čistotu. Často vyměňujte vodu v nádržce, abyste předešli nežádoucímu množení bakterií a pravidelně vyměňujte filtry, pokud je jimi vybavený.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení