Zvlhčovače, ionizátory a čističky vzduchu

8 položek celkem
GENERATOR PARY JONIZATOR MGLY NAWILZACZ POWIETRZA
195 Kč

Mlhovač vytváří na principu inhalačního zařízení dekorativní mlhu, která navíc zvyšuje relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Vytvořte si s jeho pomocí příjemnou atmosféru v...

Kód: 58176
36422 1 kik kx7433 zvlhcovac vzduchu zarovka
264 Kč

Originální dekorace do domácnosti v podobě zvlhčovače vzduchu.

Kód: KIK_77433
GENERATOR PARY MGLY JONIZATOR NAWILZACZ ZASILACZ
342 Kč

Mlhovač vytváří na principu inhalačního zařízení dekorativní mlhu, která navíc zvyšuje relativní vlhkost vzduchu v místnosti.

Kód: 2345443
37361 1 verk 12223 pb fontana mlhova lampa bila
1 036 Kč

Zařízení produkuje mlhu. Srdcem tohoto zařízení je digitální vysokofrekvenční generátor, který ionizuje molekuly vody a mění stav z kapaliny na vodní páru.

Kód: 3794
15659 verk 12223 pn fontana mlhova lampa modra
1 036 Kč

Zařízení produkuje mlhu. Srdcem tohoto zařízení je digitální vysokofrekvenční generátor, který ionizuje molekuly vody a mění stav z kapaliny na vodní páru.

Kód: 3398
holjl
1 036 Kč

Zařízení produkuje mlhu. Srdcem tohoto zařízení je digitální vysokofrekvenční generátor, který ionizuje molekuly vody a mění stav z kapaliny na vodní páru.

Kód: 3871
15662 1 verk 12223 pz fontana mlhova lampa zelena
1 036 Kč

Zařízení produkuje mlhu. Srdcem tohoto zařízení je digitální vysokofrekvenční generátor, který ionizuje molekuly vody a mění stav z kapaliny na vodní páru.

Kód: 3399
pol pl Oczyszczacz powietrza 6431 13125 1
3 229 Kč

Čistička vzduchu pro domácnost i kancelář.Čistič má 4 vysoce kvalitní filtry , které zjednodušují proces a zvyšují účinnost zařízení.

Kód: 2898

Čistý vzduch je v dnešní době velmi cennou komoditou. Venku bývá kontaminovaný splodinami z továren a výfukovými plyny z dopravních prostředků, doma může obsahovat prach, pyly a ostatními alergeny. Jak tedy docílit zdravého vzduchu?

Kvalitní čističky vzduchu by měly být povinnou výbavou především v domácnostech alergiků a astmatiků. Speciální filtry umí zachytit poletující částečky prachu, alergenů a mikrobů. Některé typy jsou navíc vybavené ionizátorem. Jedná se o speciální zařízení, které do vzduchu vypouští záporně nabité ionty a ty mají za úkol na sebe navázat částice s kladnými ionty (prach, pyl a ostatní nečistoty).

Na naše zdraví nemá vliv pouze čistota vzduchu, ale také jeho vlhkost. Zvýšená vlhkost vytváří ideální podmínky pro vznik plísně v domácnosti a ta bývá původcem zdravotních potíží. Ani suchý vzduch není pro naše zdraví dobrý. Vysušená sliznice oslabuje organismus a vytváří ideální podmínky pro vznik virových onemocnění. Podle odborníků je ideální udržovat vlhkost v domácnosti mezi 40 - 60 %. Tento nelehký úkol hravě zvládnou kvalitní zvlhčovače vzduchu. Vybírat můžete mezi několika typy a velikostmi.

Ultrazvukové zvlhčovače fungují na principu ultrazvukových vln, které rozbíjí vodu na drobné kapičky. Chladná mlha, kterou vypouští, nezvedá teplotu vzduchu v místnosti a nelze se o ni opařit. I přes značný výkon bývají velmi tiché. Vodu v nádržce je dobré ošetřit přípravkem proti množení bakterií.

U parních zvlhčovačů vzduchu se voda odpařuje varem. Jejich příkon je tak vyšší, než u jiných typů zvlhčovačů. Na druhou stranu se z vody tímto způsobem přirozeně zlikvidují některé nežádoucí mikroorganismy. Parní zvlhčovač nedoporučujeme pořizovat do domácností s malými dětmi, které by se mohly o unikající páru opařit.

Zvlhčovače vzduchu s přirozeným odparem prohání vzduch před vodní lázeň a rotující disky, nebo odpařovací kazetu, ze kterých uniká vláha do vzduchu, a tím čistí vzduch od prachu a jiných nečistot. Počítají s přirozenou adsorpcí vody do vzduchu, takže v momentě, kdy se vlhkost vzduchu zastaví na 60 %, přestanou automaticky vytvářet další páru.

Keramické odpařovače se kdysi dávno dávali na radiátory, aby se z nic voda samovolně vypařovala a přirozenou cestou zvlhčila vzduch v místnosti. Přírodní kamenné odpařovače navazují na tento způsob, jen jsou mnohdy lépe designově propracované. Bývají zajímavým doplňkem v každém interiéru a nejsou vůbec hlučné.

Většina certifikovaných zvlhčovačů dokáže navíc vyčistit vzduch od prachu a dalších nečistot. Především ty s vodním filtrem slouží jako zvlhčovače a čističky v jednom. Dovedou odfiltrovat část prachu, pylu, dokonce i cigaretový kouř a jiné aerosoly, a dělají tak ovzduší čistší.

Při výběru přístroje se zaměřte především na následující parametry:

1) výkon
2) hlučnost
2) velikost nádržky na vodu
3) délka přívodního kabelu
4) materiál, ze kterého je vyrobený

Přidanou hodnotou může být osvětlený LED displej, který zobrazí aktuální vlhkost a teplotu v místnosti, a také funkce, která umožní nastavit, jak dlouho má být zvlhčovač v pohotovosti a na jaké úrovni má udržovat zvolenou vlhkost.

Zvlhčovačem můžete vybavit svůj dům, byt i kancelář. Pamatujte pouze, že není vhodné umisťovat ho v blízkosti nábytku. Unikající pára by mohla narušit jeho strukturu a způsobit nevratné škody. Ujistěte se také, že v blízkosti zvlhčovače nemáte uložené papíry, knihy a jiné věci citlivé na vodu a vlhkost.

Aby vám přístroj dlouho a dobře dloužil, starejte se o jeho čistotu. Často vyměňujte vodu v nádržce, abyste předešli nežádoucímu množení bakterií a pravidelně vyměňujte filtry, pokud je jimi vybavený.