3D pera

Trojrozměrný tisk patří mezi nejmodernější technologie i přesto, že první 3D tiskárny spatřily světlo světa již v 80. letech 20. století. V té době však byly náklady na pořízení a provoz tak vysoké, že nebyly obyčejnému člověku dostupné. Dnes je většina modelů běžně k dostání a pracují s nimi odborníci i široká veřejnost.

Zařízení, které umí podle předlohy vytvořit trojrozměrný předmět, je několik typů. Na trhu je najdeme od velkých tiskáren až po malé tiskárny ve velikosti propisky. Právě 3D pera představují ideální nástroj, díky kterému se děti i dospělí mohou blíže seznámit s trojrozměrným tiskem. Speciální pero tak umožňuje vyzkoušet si kreativní práci každému běžnému uživateli.

Sada obvykle obsahuje pero, napájecí adaptér a návod, jak s 3D perem pracovat. Samotné pero však nefunguje bez náplně. Tiskové struny pro 3D pera se vyrábí ze stejných materiálů, které se používají pro klasické 3D tiskárny. Různé materiály se však při práci chovají odlišně. Struna s náplní ABS se víc hodí pro prostorové tvoření, PLA strunu použijte v případě, že chcete dokonale vykreslit ploché předměty.